Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Case type | Flip case |
| Compatibility | Galaxy S8+ |
| Depth | 13.9 mm |
| Height | 160.8 mm |
| Maximum screen size compatibility | 15.8 cm (6.2") |
| Surface coloration | Monotone |
| Weight | 70.4 g |
| Width | 76.4 mm |
