Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Case type | Folio |
| Compatibility | Galaxy S9 |
| Depth | 14.3 mm |
| Desktop stand | Yes |
| Height | 149.4 mm |
| Maximum screen size compatibility | 14.7 cm (5.8") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Weight | 63.1 g |
| Width | 72 mm |
