Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
19.99 GBP
19.99 GBP
| Brand compatibility | Samsung |
|---|---|
| Built-in battery | No |
| Case type | Flip case |
| Characteristics of the cover | Base function |
| Compatibility | Galaxy Tab A 2019 10.1 |
| Depth | 13 mm |
| Height | 248 mm |
| Kind | Protective cover |
| Maximum screen size compatibility | 25.6 cm (10.1") |
| Protection features | Scratch resistant |
| Stand mode | Yes |
| Type of cover | With cap |
| Type of opening | Side |
| Weight | 190 g |
| Width | 151.9 mm |
