Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
-82% Used Product
Sponsored Samsung Galaxy Tab S5e 64GB, Wi-Fi, 10.5in - Silver (OFFER WELCOME)
85.00 GBP
478.02 GBP
18-05-2026 09:43:25
| 3G/4G Enabled | No |
|---|---|
| Battery capacity | 7040 mAh |
| Bluetooth | Yes |
| Case colour | Silver |
| CPU Family | Octa-Core |
| CPU Speed | 1.7 GHz |
| CPU Type | Other |
| Depth | 0.55 cm |
| Form factor | Handheld Mobile Computer |
| HDMI connection | No |
| Height | 24.5 cm |
| Integrated Sound | Yes |
| Internal memory | 6 GB |
| Keyboard | Virtual Keyboard |
| Memory size | 6144 MB |
| Mobile broadband | WiFi only |
| Number of Card Slots | 1 |
| Operating system | Android 9.0 |
| Pointing device | Touch Screen |
| RF Network Standard | IEEE 802.11 |
| RF Standard | L7345 |
| Screen resolution | 2560 x 1600 Pixels |
| Screen Resolution Type | WQXGA |
| Screen size | 10.5 in |
| Screen type | Super AMOLED |
| Secure digital | Supported: microSDXC |
| Solid state capacity | 64 GB |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen type | Capacitive |
| USB Support | Yes |
| Weight | 0.4 kg |
| Width | 16.0 cm |
