Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
383.35 GBP
580.00
03-05-2026 05:42:55
396.29 GBP
580.00
03-05-2026 03:02:07
580.00 GBP
580.00
03-05-2026 08:25:19
| Audio system | Dolby Atmos |
|---|---|
| Battery capacity | 10090 mAh |
| Bluetooth version | 5 |
| Browsing time Wi-Fi | 12 h |
| Builtin speakers | 2 |
| Colour | Silver |
| Colour name | Mystic Silver |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 8471300000 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Continuous audio playback time | 181 h |
| Continuous video playback time | 13 h |
| Country of origin | Vietnam |
| Device type | Full-size tablet |
| Display diagonal | 12.4" |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Display resolution | 2560x1600 |
| Form factor | Slate |
| Galileo | Yes |
| Internal memory | 4096 MB |
| Internal storage capacity | 65536 MB |
| Maximum memory card size | 1024000 MB |
| Maximum video resolution | 1920x1080 |
| Operating system installed | Android 11 |
| Panel type | TFT |
| Platform | Android |
| Rear camera resolution | 8 MP |
| Rear camera type | Single camera |
| Speakers manufacturer | AKG |
| Top Wi-Fi standard | 6 ( |
| Touchscreen type | Capacitive |
| USB 3.2 Gen 1 | 1 |
| User Memory | 47820.8 MB |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Video recording modes | 1080 p |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac),Wi-Fi 6 (802.11ax) |
