Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
80.99 GBP
89.99 GBP
17-09-2025 00:12:12
89.99 GBP
89.99 GBP
10-01-2026 02:31:34
| Adjustable feet | Yes |
|---|---|
| Appliance type | Microwave Oven |
| Capacity | 20 |
| Colours | White |
| Dimensions | 452x335x262mm |
| Door hinge position | Left Side |
| Door opening | Push Button |
| Form factor | Freestanding |
| Height | 26m |
| Industry Standard Product Classification | 70111 |
| Length | 29m |
| Material | Metal & Plastic |
| Microwave power levels | 6 |
| Pack quantity | 1 |
| Power rating | 800 watt |
| Power supply | UK Country Specific |
| Turntable | Yes - 24.5 cm |
| Type | Kitchen Appliances |
| Weight | 11.475kg |
| Width | 45m |
