Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
40.97 GBP
40.97 EUR
27-09-2024 11:34:57
| Closest focusing distance | 3.5 m |
|---|---|
| Colours | Black |
| Exit pupil | 6 mm |
| Eye relief | 14 mm |
| Field of 1000 metre | 114 metre |
| Lens diameter | 42 mm |
| Magnification | 7 x |
| Prism Type | Porro |
| Suitable for digiscopting | No |
| Tripod mounting supported | KR |
| Type of use | Bird spotting,Hunting,Travel and safari |
