Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
749.00 GBP
749.00
27-08-2024 15:31:25
| Closest focusing distance | 1.9 m |
|---|---|
| Colours | Green |
| Exit pupil | 4 mm |
| Eye relief | 20 mm |
| Field of 1000 metre | 140 metre |
| Lens diameter | 32 mm |
| Magnification | 8 x |
| Prism Type | Roof |
| Suitable for digiscopting | No |
| Type of use | Hunting,Travel and Safari,Bird Spotting |
