Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
93.97 GBP
93.97 GBP
27-09-2024 11:34:57
| Closest focusing distance | 3.9 m |
|---|---|
| Colour | Groen |
| Colours | Green |
| Electronic compass | No |
| Exit pupil | 3,7 mm |
| Eye relief | 16 mm |
| Field of 1000 metre | 78 m |
| Lens diameter | 56 mm |
| Magnification | 15x |
| Prism Type | Roof |
| Suitable for digiscopting | No |
| Suitable for eyeglass wearers | Yes |
| Tripod mounting supported | KR |
| Type of use | Bird spotting,Hunting,Astronomy |
| Waterproof | Yes |
