Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
44.50 GBP
44.50 GBP
14-05-2026 13:15:24
| Back case material | Aluminum |
|---|---|
| Band length | 160 - 220 mm |
| Band width | 18.1 mm |
| Battery | Q377 |
| Battery life | 036 months |
| Calendar | Date - Window |
| Calendar type | Date |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 11 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Color of the dial | Grey |
| Colour of the dial | Silver |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 41 mm |
| Display type | Analog |
| Hand color | Glow, Glow, Red |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Original strap | Swatch Strap AYES4005 Go Dance |
| Strap color | White |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue handSeconds - Analogue hand |
| Type of product | Watch |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2015 Spring and |
