Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
47.50 GBP
47.50 GBP
30-04-2026 20:46:34
| Back case material | Plastic/Resin |
|---|---|
| Band length | 160 - 220 mm |
| Band width | 19.7 mm |
| Battery | Q390 |
| Battery life | 036 months |
| Calendar | Date - WindowDay - Window |
| Calendar type | Day - Date |
| Case colour | White |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 10 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Color of the dial | Gold |
| Crystal | Plexiglass |
| Diameter | 41 mm |
| Display type | Analog |
| Hackable | Yes |
| Hand color | Glow, Glow, Gold |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Original strap | Swatch Strap ASUOK704 Golden Sparkle |
| Strap leather type | Silicon |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue handSeconds - Analogue hand |
| Type of product | Watch |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2015 Spring and Summer Collection |
