Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
91.00 GBP
91.00 GBP
31-05-2024 08:37:18
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 150 - 200 mm |
| Band width | 16.5 mm |
| Battery | Q317 |
| Battery life | 036 months |
| Case color | Transparent |
| Case diameter | 34 mm |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 3.9 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Collection | Classic |
| Color of the dial | Silver |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexiglass |
| Display type | Analog |
| Functions | Just Time |
| Gender | Woman |
| Hackable | Yes |
| Hand color | Pink, Pink, |
| Line | Skin |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Original strap | Swatch Strap ASFE102 Jardin Fleuri |
| Strap color | Multicolor |
| Strap colour | Multicolour |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue hand |
| Type of product | Watch |
| Water resistant | 3 Bar (Wash |
| Year | 2016 Spring and |
