Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
74.00 GBP
74.00 GBP
31-05-2024 08:37:17
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 150 - 210 mm |
| Band width | 17.6 mm |
| Battery life | 054 months |
| Case colour | Pink |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 5.4 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 36.8 mm |
| Display type | Analog |
| Lug width | 14.6 mm |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Original strap | Swatch ASVOR101 Skinlampone |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue hand |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2019 Spring and Summer Collection |
