Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
62.00 GBP
62.00 GBP
22-05-2026 07:27:56
| Back case material | Aluminum |
|---|---|
| Band length | 160 - 210 mm |
| Band width | 20.1 mm |
| Battery | Q394 |
| Battery life | 036 months |
| Calendar | Date - Window |
| Calendar type | Date |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 12.7 mm |
| Chronograph and timers | Stopwatch /Chronograph |
| Clasp type | Fold-over Clasp with Safety |
| Colour of the dial | Yellow |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 45 mm |
| Display type | Chronograph |
| Hand color | White, White, Black |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Movement Type | Quartz Chrono |
| Original strap | Swatch Strap AYYS4002AG YYS4002G Lemon Squash |
| Strap material | Metal |
| Strap type info | Aluminum Link Bracelet |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue handSeconds - Analogue hand |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2015 Spring and |
