Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
80.00 GBP
80.00 GBP
31-05-2024 08:35:10
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 160 - 220 mm |
| Band width | 20.1 mm |
| Battery | Q394 |
| Battery life | 036 months |
| Case colour | Yellow |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 13 mm |
| Chronograph and timers | Stopwatch /Chronograph |
| Clasp type | Buckle |
| Color of the dial | Yellow, White |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 42 mm |
| Display type | Chronograph |
| Hand color | White, White, White |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Movement Type | Quartz Chrono |
| Original strap | Swatch Strap ASUSJ100 Amorgos |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue hand |
| Type of product | Watch |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2015 Spring and |
