Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
96.00 GBP
96.00 GBP
31-05-2024 08:35:15
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Steel silver |
| Band length | 160 - 210 mm |
| Band width | 19.7 mm |
| Battery | Q394 |
| Case colour | Silver |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 12.5 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Colour of the dial | Black |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 39.7 mm |
| Display type | Chronograph |
| Movement brand | ETA |
| Movement Type | Quartz Chrono |
| Original strap | Swatch Strap AYCS116 Noir De Bienne |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2018 Spring and Summer Collection |
