Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
108.00 GBP
108.00 GBP
31-05-2024 08:37:17
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Steel gold |
| Band length | 150 - 190 mm |
| Band width | 12.0 mm |
| Battery | Q377 |
| Battery life | 036 months |
| Case colour | Gold |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 8 mm |
| Clasp type | Fancy Clasp |
| Colour of the dial | White |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexiglass |
| Diameter | 25 mm |
| Display type | Analog |
| Hackable | Yes |
| Hand color | Gold, Gold, |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Original strap | Swatch Strap AYSG155G Golden Path |
| Strap material | Metal |
| Strap type info | Stainless steel bracelet |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue handSeconds - Analogue hand |
| Water resistant | 3 Bar (Wash |
| Year | 2018 Autumn and Winter Collection |
