Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
152.28 GBP
152.28 GBP
23-08-2025 14:34:15
| Back case | See Through |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 160 - 220 mm |
| Band width | 19.8 mm |
| Calendar type | Date |
| Case colour | Black |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 13.5 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Colour of the dial | Multicolour |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 42 mm |
| Display type | Analog |
| Movement brand | ETA |
| Movement Type | Automatic |
| Original strap | Swatch ASUTB407 Sistem Kamu |
| Rotating bezel | None - Fixed |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2019 Spring and Summer Collection |
