Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
57.00 GBP
57.00 GBP
29-04-2026 19:15:27
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 160 - 220 mm |
| Band width | 21.3 mm |
| Battery | Q394 |
| Battery life | 036 months |
| Case colour | Yellow |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 16.8 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Colour of the dial | Black |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 44 mm |
| Display type | Analog |
| Hand color | Black, Black, Red |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Original strap | Swatch Strap ASUUJ100 Bumble Dive |
| Rotating bezel | Uni-directional |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue handSeconds - Analogue hand |
| Water resistant | 20 Bar (Dive) |
| Year | 2014 Spring and |
