Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
103.00 GBP
103.00 GBP
26-05-2026 03:57:21
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 135 - 175 mm |
| Band width | 12.0 mm |
| Battery | Q329 |
| Case colour | Pink |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 7.2 mm |
| Clasp type | Bracelet |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 25 mm |
| Display type | Analog |
| Hand color | Blue, Blue, |
| Movement brand | ETA |
| Movement Type | Quartz |
| Original strap | Swatch Strap ALP140 Kauai |
| Strap color | Multicolor: PInk, Blue, Turquoise |
| Strap colour | Multicolour |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue hand |
| Type of product | Watch |
| Water resistant | 3 Bar (Wash |
| Year | 2015 Spring and |
