Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
125.00 GBP
125.00 GBP
28-05-2026 07:02:11
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band color | White |
| Band length | 150 - 200 mm |
| Band material | Silicon |
| Band width | 17.0 mm |
| Battery | Q390 |
| Battery life | 036 months |
| Case diameter | 34 mm |
| Case material | Plastic |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 8.8 mm |
| Category | Wristwatch |
| Clasp type | Tang buckle |
| Colour of the dial | Grey |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexiglass |
| Display type | Analogue |
| Gender | Womens |
| Hackable | Yes |
| Hand color | Black, Black, Black |
| Index color | Black |
| Index type | Mixed |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Movement manufacturer | Swiss |
| Original strap | Swatch Strap AGW194 Something White |
| Strap material | Silicone |
| Style | Casual |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue handSeconds - Analogue hand |
| Water resistance | 30 m |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2018 Spring and |
