Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
168.00 GBP
168.00 GBP
29-03-2026 06:35:23
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 160 - 190 mm |
| Band width | 12.0 mm |
| Battery | Q329 |
| Battery life | 036 months |
| Case colour | Blue |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 7.2 mm |
| Clasp type | None |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexiglass |
| Diameter | 25 mm |
| Display type | Analog |
| Hackable | Yes |
| Hand color | Silver, Silver, |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Strap material | Flexible Metal |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue handSeconds - Analogue hand |
| Type of product | Watch |
| Water resistant | 3 Bar (Wash |
| Year | 2017 Autumn and Winter Collection |
