Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
71.00 GBP
71.00 GBP
11-05-2025 13:09:17
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 135 - 175 mm |
| Band width | 12.0 mm |
| Battery | Q329 |
| Battery life | 036 months |
| Case colour | White |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 7.2 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Colour of the dial | Turquoise |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexiglass |
| Diameter | 25 mm |
| Display type | Analog |
| Hackable | Yes |
| Hand color | White, Orange, Yellow |
| Mechanism | Quartz |
| Movement brand | ETA |
| Original strap | Swatch Strap ALW146 De Travers |
| Strap colour | Multicolour |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Time | Hours - Analogue handMinutes - Analogue handSeconds - Analogue hand |
| Water resistant | 3 Bar (Wash |
| Year | 2015 Autumn and Winter Collection |
