Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
186.00 GBP
186.00 GBP
31-05-2024 08:35:12
| Back case | Case with battery hatch |
|---|---|
| Back case material | Steel silver |
| Battery | Renata R315 315 / SR716SW Battery |
| Case color | Silver |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 6.7 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Crown | Pull crown |
| Dial colour | Transparent |
| Diameter | 42 mm |
| Display type | analog |
| Hackable | YES |
| Mechanism | quartz |
| Mount type | Steel pins |
| Movement brand | ETA |
| Strap colour | Black |
| Strap material | Leather |
| Strap width | 23 mm |
| Warranty | 2 Year Warranty Free 1 year extra warranty on Watch.co.uk |
