Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Case colour | Black |
|---|---|
| Depth | 44.1 cm |
| Electrical Frequency | 50 to 60 Hz |
| Form factor | Rackmount Switch |
| Height | 4.4 cm |
| LAN Ports Speed | 10/100 |
| Operating humidity | 10 to 90 % |
| Power consumption | 3 W |
| Standards compliance | Certifications: FCC Class A, CE |
| Switch type | Unmanaged |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 1.6 kg |
| Width | 13.1 cm |
