Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Accelerometer | Yes |
|---|---|
| Band colour | Black |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 4.0 |
| Built-in camera | No |
| Built-in microphone | Yes |
| Cables included | USB |
| Depth | 10 mm |
| Display Diagonal | 4.06 cm (1.6") |
| Display resolution | 320 x 320 pixels |
| Flash memory | 4 GB |
| Languages support | English |
| Mobile operating systems supported | Android 4.3,Android 4.4 |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Protection features | Water resistant |
| RAM Capacity | 512 MB |
| Shape | Square |
| USB port | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Weight | 45 g |
| Wi-Fi | No |
| Width | 36 mm |
