Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
981.99 GBP
1937.54
| Cables included | 1 x InfiniBand cable |
|---|---|
| Capacity | 0 |
| Case colour | Black |
| Compliant Standards | FCC Class B certified, RoHS, BSMI Class B |
| Cooling | Fan |
| Data transfer rate | 600 MBps |
| Depth | 30 cm |
| Device type | Hard drive array |
| Dimensions | 300 x 270 x 340 (WxHxD mm) |
| DOM Module | No |
| Drive Form Factor Support | 12 x 2.5"/3.5" |
| Drive Interface Support | 12 x SATA III - 6Gb/s |
| Electrical Frequency | 50 to 60 Hz |
| Electrical Power Consumption | 51.23 W |
| Electrical Voltage | 100 to 240 V AC |
| Enclosure Type | Desktop |
| Expansion bays | 12 (total) / 12 (free) x hot-swap - 3.5" |
| Hard drive interface | SATA II/III |
| Height | 34 cm |
| Humidity range operating | 5 - 95% |
| Interface type | SATA 6Gb/s |
| Internal Flash Memory | No |
| ISPC Code | 40363 |
| LAN Type | N/A |
| Max supported capacity | 72 TB |
| Maximum storage capacity | 120 TB |
| Noise Level | 27.2 dB(A) |
| Power Device | Internal power supply |
| Power Provided | 500 Watt |
| Specification | No |
| Spicers Number | 134102 |
| TAA Compliant | Yes |
| Type | Hot-swap |
| Voltage required | AC 120/230 V - 50/60 Hz |
| Warranty | 5-Year Limited Warranty |
| Weight | 9.02 kg |
| Width | 27 cm |
