Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Backup features | Cloud |
|---|---|
| Device class | Small & Medium Business |
| Installed storage drive type | No |
| Load balancing system | Yes |
| Maximum Ethernet LAN data rate supported | 10000 Mbit/s |
| Maximum RAM supported | 131072 MB |
| Power consumption HDD standby | 125.77 W |
| Power supply location | Built-in |
| Power supply unit PSU capacity | 500 W |
| Storage drive sizes supported | 2.5" |
| Supported storage drive interfaces | Serial ATA III, Serial Attached SCSI (SAS) |
| Sustainability certificates | RoHS |
| USB 3.2 Gen 1 | 2 |
