Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
3156.99 GBP
3156.99 GBP
23-12-2025 22:40:40
| Bays | 12 Bay |
|---|---|
| Cooling | Fan |
| CPU Cores | Quad Core |
| CPU Model | D-1521 |
| CPU Speed | 2.4 GHz |
| CPU Type | Intel Xeon |
| Dimensions | 430.5 x 88 x 692 (WxHxD mm) |
| DOM Module | No |
| Drive Form Factor Support | 12 x 2.5"/3.5" |
| Drive Interface Support | 12 x SATA III - 6Gb/s |
| Expansion slots | 2 x PCIe 3.0 x8 |
| External Connectivity | 2 x USB 3.0/2.0 |
| Internal Flash Memory | No |
| LAN Type | 10/100/1000 |
| Maximum RAM Memory Supported | 64GB |
| NAS Form Factor | 2U Rackmount |
| RAM Memory Included | 8GB |
| RAM Memory Type | DDR4 |
| Specification | No |
| Total Storage Included | N/A |
| Weight | 14.5 kg |
