Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
132.00 GBP
202.00 SGD
22-05-2026 00:34:51
139.00 GBP
202.00 SGD
25-05-2026 02:27:01
139.00 GBP
202.00 SGD
25-05-2026 00:59:54
139.00 GBP
202.00 SGD
25-05-2026 04:42:39
139.00 GBP
202.00 SGD
25-05-2026 00:45:59
202.00 GBP
202.00 SGD
23-05-2026 11:13:19
| Arm material | metallo |
|---|---|
| Bridge size | 21 mm |
| Caliber and nose | 51-21 |
| Collection | Sunglasses |
| Color | Polar green |
| Eye size | 51 mm |
| Frame type | Cerclée |
| Front material | Metal |
| Frontal color | Nero |
| Gender | Unisex |
| Geofit | Global |
| Gradable | No |
| Gradient lenses | No |
| Graduabile | Yes |
| Lens material | cristallo |
| Lens properties | polarized |
| Lenses color | Grey |
| Lenses material | Crystal |
| Mirror lenses | No |
| Packaging | Ray-Ban original packaging |
| Photochromic lenses | No |
| Polarized | Yes |
| Protection factor | 3 |
| Reference | RB3548N 002/58 51-21 |
| Shape | Irregular |
| Size | Medium |
| Temple size | 145 mm |
| Weight | 29 g |
