Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Blade Material | Stainless steel |
| Control type | Rotary |
| Depth | 195 mm |
| Height | 390 mm |
| LED indicators | Yes |
| Manual | Yes |
| Number of speeds | 4 |
| Power | 600 W |
| Type | Tabletop blender |
| Width | 180 mm |
