Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Closest focusing distance | 0.28 m |
|---|---|
| Colour | Black |
| Compatible products | Sony SLR |
| Component for | SLR |
| Diameter | 9.84 cm |
| Focal length range | 15 - 30 mm |
| Length | 14.5 cm |
| Lens mount interface | Sony A-mount |
| Lens structure | 18/13 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | f2.8 |
| Maximum aperture number | 22 |
| Minimum aperture number | 2 |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Suitable for | Sony DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | Yes |
| Type of use | Architecture and interior,Landscape,Street and urban |
| Weight | 1.1 kg |
