Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Auto focus | Y |
|---|---|
| Camera brands compatibility | Sony |
| Closest focusing distance | 0.49 m |
| Colour | Black |
| Component for | SLR |
| Depth | 96,6 mm |
| Diameter | 7.500 cm |
| Filter size | 62mm |
| Focal length range | 18 - 200 mm |
| Image stabilizer | Yes |
| Internal focus | Yes |
| Length | 9.660 cm |
| Lens hood | Yes |
| Lens mount interface | Sony A-mount |
| Lens structure | 16/14 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | F3.5 |
| Maximum aperture number | 40 |
| Maximum magnification | 0.25x |
| Number of diaphragm blades | 7 |
| Optical stabilized | Yes |
| Suitable for | Sony DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | No |
| Type of use | All-round,Travel,Nature and animals,Sport |
| Weight | 400 g |
