Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
547.99 GBP
547.99 GBP
| Aperture range | 22 - 40 |
|---|---|
| Auto focus | Y |
| Camera brands compatibility | Sony |
| Colour | Silver |
| Component for | SLR |
| Diameter | 6.8 cm |
| Filter size | 62mm |
| Focal length | 18 - 200 mm |
| Focal length range | 3.5 - 6.3 mm |
| Focus adjustment | Auto/Manual |
| Image stabilizer | Yes |
| Length | 10.2 cm |
| Lens mount interface | Sony E-mount |
| Lens structure | 17/13 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | F3.5 |
| Maximum aperture number | 22 |
| Maximum focal length | 300 mm |
| Minimum focal length | 27 mm |
| Number of diaphragm blades | 7 |
| Optical stabilized | Yes |
| Suitable for | Sony mirrorless camera |
| Suitable for Full-Frame | No |
| Type of use | All-round,Travel,Nature and animals,Sport |
| Weight | 0.46 kg |
