Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Aperture range | USB |
|---|---|
| Auto focus | Yes |
| Camera brands compatibility | Nikon |
| Closest focusing distance | 95 cm |
| Colour | Zwart |
| Component for | MILC/SLR |
| Diameter | 7,6 cm |
| Filter size | 67mm |
| Focal length range | 62mm |
| Focus adjustment | Automatisch/handmatig |
| Length | 17.4 cm |
| Lens mount interface | Nikon F |
| Lens structure | 20/14 |
| Lens type | Telephoto |
| Macro ratio | 1:3.1 |
| Maximum aperture | F4.0 |
| Maximum aperture number | 32 |
| Maximum focal length | 210 mm |
| Maximum magnification | 0.32x |
| Minimum aperture number | 4 |
| Minimum focal length | 70 mm |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Optical stabilized | Yes |
| Suitable for | Nikon DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | Yes |
| Type of use | Nature and animals,Sports |
| Weight | 0,85 kg |
