Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
874.60 GBP
874.60 GBP
28-05-2025 13:04:28
| Camera brands compatibility | Canon |
|---|---|
| Closest focusing distance | 1.5 m |
| Colour | Zwart |
| Component for | SLR |
| Diameter | 8.62 cm |
| Focal length range | 100 - 400 mm |
| Length | 19.9 cm |
| Lens cap included | Ja |
| Lens mount interface | Canon EF |
| Lens structure | 17/11 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | F4.5 |
| Maximum aperture number | 4 |
| Maximum magnification | 3.6 x |
| Minimum aperture number | 6 |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Suitable for | Canon DSLR camera |
| Type of use | All-round |
| Weight | 1.110 kg |
