Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Aperture range | F/1.8 - F/16 |
|---|---|
| Auto focus | Y |
| Camera brands compatibility | Sony |
| Closest focusing distance | 20cm |
| Colour | Black |
| Component for | SLR |
| Diameter | 80.4mm |
| Filter size | 67mm |
| Fixed focal length | 3.5 cm |
| Focus adjustment | Automatisch & Manueel |
| Image sensor format | APS-C, Full frame |
| Image stabilizer | Ja |
| Length | 81.3mm |
| Lens hood | Yes |
| Lens mount interface | Sony A-mount |
| Lens structure | 10/9 |
| Lens type | Prime Lens |
| Macro ratio | 1:2.5 |
| Maximum aperture | F1.8 |
| Maximum aperture number | 16 |
| Maximum magnification | 2.5x |
| Number of aspheric elements | 2 |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Optical stabilized | No |
| Suitable for | Sony DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | Yes |
| Type of use | Food,Product,Street and urban |
| Ultrasonic motor | Yes |
| Weight | 0,48 kg |
