Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
432.99 GBP
432.99 GBP
| Closest focusing distance | 0.24 m |
|---|---|
| Colour | Black |
| Diameter | 8.32 cm |
| Filter size | 77 mm |
| Focal distance | 10 - 24 |
| Length | 8.55 cm |
| Lens mount interface | Pentax K |
| Lens structure | 9/12 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | F3.5 |
| Minimum aperture number | 3 |
| Optical stabilized | No |
| Suitable for | Pentax DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | No |
| Type of use | Architecture and interior,Landscape,Street and urban |
| Type of zoom | Rotary |
