Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1229.00 GBP
1229.00 EUR
03-11-2024 22:13:41
| Auto focus | Yes |
|---|---|
| Bag included | Ja |
| Camera brands compatibility | Nikon |
| Closest focusing distance | 2.2 m |
| Colour | Zwart |
| Component for | SLR |
| Diameter | 10.8 cm |
| Filter size | 95mm |
| Focal length range | 150 - 600 mm |
| Image sensor format | APS-C,Full frame |
| Length | 26 cm |
| Lens mount interface | Nikon F |
| Lens structure | 21/13 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | F5.0 |
| Maximum aperture number | 40 |
| Maximum magnification | 0.256x |
| Minimum aperture number | 5 |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Optical stabilized | Yes |
| Suitable for | Nikon DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | Yes |
| Type of use | Nature and animals,Sports |
| Weight | 2 kg |
