Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
425.99 GBP
425.99 GBP
| Approach | Automatic |
|---|---|
| Closest focusing distance | 0.29 m |
| Colour | Black |
| Diameter | 7.96 cm |
| Filter size | 72 mm |
| Focal distance | 17 - 50 mm |
| Focus adjustment | Auto/Manual |
| Length | 9.45 cm |
| Lens mount interface | Canon EF |
| Lens structure | 19/14 |
| Lens type | Telephoto |
| Manual focus | Y |
| Maximum aperture | f2.8 |
| Maximum aperture number | 22 |
| Suitable for | Canon DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | No |
| Type of use | Landscape |
| Type of zoom | Rotary |
