Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
857.84 GBP
857.84 GBP
28-05-2025 13:04:28
| Auto focus | Yes |
|---|---|
| Camera brands compatibility | Nikon |
| Closest focusing distance | 0,3 m |
| Colour | Zwart |
| Diameter | 8,09 cm |
| Filter size | 7,2 cm |
| Fixed focal length | 3,5 cm |
| Focus adjustment | Automatisch/handmatig |
| Length | 10,2 cm |
| Lens mount | Nikon F (FX) |
| Lens structure | 14/10 |
| Lens type | Wide-Angle Prime |
| Macro ratio | 1:5 |
| Maximum aperture | f/1.4 |
| Maximum aperture number | 1,7 |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Suitable for | Nikon DSLR camera |
| Weight | 805 g |
