Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
189.00 GBP
189.00 EUR
15-12-2025 14:28:58
| Closest focusing distance | 0.95 m |
|---|---|
| Colour | Zwart |
| Diameter | 7.7 cm |
| Focal distance | 70 - 200 mm |
| Lens mount interface | Nikon F |
| Lens structure | 18/13 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | f2.8 |
| Maximum aperture number | 32 |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Protective cover | Yes |
| Suitable for | Nikon DSLR camera |
| Type of use | Nature and animals,Sports |
| Weight | 1.15 kg |
