Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
1095.99 GBP
1095.99 GBP
| Aperture range | 2.8 - 32 |
|---|---|
| Closest focusing distance | 1.3 m |
| Colour | Black |
| Component for | SLR |
| Diameter | 8.58 cm |
| Filter size | 77 mm |
| Focal distance | 70 - 200 mm |
| Length | 18.8 cm |
| Lens mount interface | Sony A-mount |
| Lens structure | 23/17 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | f2.8 |
| Maximum aperture number | 32 |
| Maximum magnification | 1.8 x |
| Minimum aperture number | 2 |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Suitable for | Sony DSLR camera |
| Type of use | Nature and animals,Sports |
| Type of zoom | Rotary |
| Weight | 1.47 kg |
