Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
320.99 GBP
320.99 GBP
| Approach | Automatic |
|---|---|
| Auto focus | Y |
| Closest focusing distance | 0.95m |
| Colour | Black |
| Component for | SLR |
| Diameter | 8.15 cm |
| Filter size | 62mm |
| Focal distance | 70 - 300 mm |
| Internal focus | Yes |
| Length | 14.3 cm |
| Lens mount interface | Sony A-mount |
| Lens structure | 9/13 |
| Lens type | Telephoto |
| Magnification | 1:2x |
| Maximum aperture | F4.0 |
| Maximum aperture number | 32 |
| Minimum aperture number | 4 |
| Number of diaphragm blades | 9 |
| Optical stabilized | Yes |
| Suitable for | Sony DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | Yes |
| Type of use | Nature and animals,Sports |
| Weight | 435g |
