Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
159.00 GBP
159.00 EUR
15-12-2025 14:29:04
| Auto focus | Yes |
|---|---|
| Closest focusing distance | 0.3 m |
| Colour | Zwart |
| Component for | SLR |
| Diameter | 7.9 cm |
| Filter size | 62 mm |
| Fixed focal length | 9 cm |
| Focus adjustment | Auto/Manual |
| Image stabilizer | Yes |
| Internal focus | Yes |
| Length | 11.5 cm |
| Lens hood | Yes |
| Lens mount interface | Nikon F |
| Lens structure | 14/11 |
| Lens type | Prime Lens |
| Maximum aperture | f2.8 |
| Maximum aperture number | 32 |
| Maximum magnification | 1 x |
| Minimum aperture number | 2 |
| Optical stabilized | Yes |
| Suitable for | Nikon DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | Yes |
| Type of use | Food,Portrait,Product,Macro,Travel |
| Ultrasonic motor | Yes |
| Weight | 0.6 kg |
