Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
416.99 GBP
416.99 GBP
| Closest focusing distance | 0.33 m |
|---|---|
| Colour | Black |
| Component for | SLR |
| Diameter | 7.3 cm |
| Filter size | 67 mm |
| Focal distance | 28 - 75 mm |
| Length | 9.2 cm |
| Lens mount interface | Sony A-mount |
| Lens structure | 16/14 |
| Lens type | Telephoto |
| Maximum aperture | f2.8 |
| Maximum aperture number | 32 |
| Minimum aperture number | 2 |
| Number of diaphragm blades | 7 |
| Optical stabilized | No |
| Suitable for | Sony DSLR camera |
| Suitable for Full-Frame | Yes |
| Type of use | Product,Portrait,Food,Travel,Landscape |
| Type of zoom | Rotary |
