Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
30.08 GBP
31.99 GBP
02-04-2026 09:07:38
31.99 GBP
31.99 GBP
02-04-2026 03:48:24
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 |
| Additional Compartments | Documents, notebook accessories |
| Auto power off | Yes |
| Backlight display | Yes |
| Bag size | 17.3" |
| Bag Type | Backpack |
| Battery level indicator | Yes |
| Battery type | AA |
| Brand compatibility | Universal |
| Built-in barcodes | CODABAR (NW-7),Code 39,EAN13,EAN8,ITF,UPC-A,UPC-E |
| Cable length | 0.5 m |
| Cables included | Thunderbolt |
| Card reader integrated | No |
| Carrying Case | Yes |
| Carrying Strap | Shoulder carrying straps, top carry handle |
| Case Compatibility | Laptop |
| Certification | CE, FCC |
| Chips organisation | Genesys Logic - GL3224 |
| Chipset | Intel - Alpine Ridge JHL6540, ASMedia - ASM1042A, ASMedia - ASM1142 |
| Clock function | No |
| Closure type | Zipper, zipper pocket |
| Colour | Black |
| Compatible memory cards | MMC,MicroSD (TransFlash),MicroSDHC,MicroSDXC,SD,SDHC,SDXC |
| Compatible power plug types | AU, EU, JP, UK, US |
| Connectivity technology | Wired |
| Data transfer rate | 20 Gbit/s |
| Depth | 148 mm |
| Display | LCD |
| Display number of lines | 2 lines |
| Display resolution | 130 x 48 pixels |
| Ethernet LAN | No |
| Form factor | Bag |
| Height | 23.5 mm |
| Host interface | Thunderbolt 3 |
| Input current | 1.8 |
| Interface type | USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A/Type-C |
| Keyboard | Yes |
| Keyboard layout | QWERTZ |
| Keyboard number of keys | 61 |
| Laptop size | 17 inch and over |
| LED indicators | Activity, Power |
| Lining Material | Foam |
| Mac Compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.12 Sierra |
| Material | Aluminium |
| Maximum memory card size | 2000 GB |
| Maximum resolution | 180 x 180 DPI |
| Microphone in | No |
| Mirror printing | Yes |
| Notebook Compatibility Dimensions | 42 cm x 30 cm x 4.5 cm |
| Number of batteries supported | 6 |
| Operating relative humidity | 0 - 90% |
| Output current | 3.25 A |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption | 65 W |
| Power consumption (off) | 0.12 W |
| Power source type | AC |
| Print preview | Yes |
| Print technology | Thermal transfer |
| Product material | 900 x 1200D polyester |
| Quick start guide | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| UASP support | Yes |
| USB 3.1 Type-A | 1 |
| Vertical printing | Yes |
| Warranty | Lifetime Warranty |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 820 g |
| Width | 74 mm |
