Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
-84% Used Product
Sponsored TP-Link Tapo C200 Pan/Tilt Home Security Wi-Fi Camera - Not working / For parts
5.45 GBP
34.06 EUR
27-03-2026 17:37:09
26.99 GBP
34.06 EUR
31-03-2026 22:32:44
34.06 GBP
34.06 EUR
31-03-2026 19:49:18
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Angle of rotation | 360° |
| Built-in speakers | Yes |
| Colour | White |
| DC output voltage | 9 |
| Fixed focal length | 4 mm |
| Frame rate | 15 fps |
| LED indicators | System |
| Mounting type | Ceiling |
| Number of lenses | 1 |
| Operating Frequency | 2400 MHz |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Pan range | 0 - 360° |
| Placement supported | Indoor |
| Power source type | AC, DC |
| Storage relative humidity | 5 - 90% |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Supported network protocols | WEP, WPA/WPA2-PSK |
| Tilt angle range | 0 - 114° |
| Video compression formats | H.264 |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
