Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Batteries included | Yes |
|---|---|
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Channels quantity | 8 channels |
| Charger | Yes |
| Display type | LCD |
| Maximum Range | 6000 m |
| On/off switch | Yes |
| Operating Frequency | 446 MHz |
| Package depth | 77 mm |
| Package Height | 22 mm |
| Package width | 240 mm |
| Rechargeable | Yes |
| Weight | 305 g |
