Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Capacity | 16 GB |
|---|---|
| Depth | 51.4 mm |
| Device interface | USB Type-A |
| Form Factor | Cap |
| Height | 8.4 mm |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| USB Version | 2.0 |
| Weight | 8 g |
| Width | 21.4 mm |
